Akné

Akné

Vřídky a drobné jizvy způsobené akné se na tváři obvykle objevují v pubertě, v čase, kdy se mladí lidé nejvíce zajímají o svůj vzhled. Postižena může být také hruď, ramena a záda. Příčina akné není dokonale objasněna, svou roli však může hrát dědičnost společně s hormonálními změnami, hygienou i stravou.

Mastná látka (zvaná kožní maz), kterou vytvářejí tukové žlázy, působí jako přirozené kožní mazivo. Vzniká-li jí ale příliš, mohou se žlázy ucpat a zanítit a tvoří se pupínky a uhry. Někdy se ucpané žlázy infikují – hnis a kožní tuk se hromadí pod kůží a tvoří se větší zanícené pupínky a cysty, které po sobě zanechávají jizvy a důlky.

Kolísající hladiny hormonů v pubertě hrají, jak známo, při nástupu akné důležitou roli. Zvláště hormon androgen, který se v pubertě tvoří ve velkém množství, ovlivňuje patrně množství uvolňovaného kožního tuku. Vážnost postižení se může měnit týden od týdne v závislosti na hormonální hladině. Ženy často zjišťují, že se stav horší těsně před začátkem menstuace. Problém se obvykle upraví, když postižení dosáhnou dvadceti let.

Obecné doporučení: změna stravy, vyhnout se tučným jídlům.

Kontakt

AWA relaxační centrum, prodejna zdravé výživy

RAZAT STYLE CZ, spol. s r. o.

Orlí 16, 1. patro                      Dům u Kamenné panny
602 00 Brno

Tel.: 542 222 220, 731 430 393


E-mail:
info@awarelaxcentrum.cz

www.awashop.cz

REZERVACE MÍST
tel.: 542 222 220, 731 430 393

3D prohlídka


Otevírací doba:

Po–pá: od 9 do 18:00 hodin
So, Ne: ZAVŘENO

 

Bezdrátové připojení ZDARMA

Masáže s Ilmírou

Ilmira

Tel.: 775 919 101

Elis dance sport

© AWA Relaxační centrum Brno, fotoepilace, masáže, solná jeskyně, TianDe, meditace, EEG biofeedback