Fotoepilace

Fotoepilace – trvalé odstranění chloupků

je nejúčinnější forma trvalé epilace (epilací se rozumí odstranění chloupků včetně kořínk ). Tato metoda se provádí buď laserem a nebo přístrojem IPL – intenzivní pulzní světlo.

Při správné aplikaci obou metod dochází ke stejnému efektu, a to k trvalému odstranění chloupků. Při špatné aplikaci může dojít k popálení pokožky, nebo naopak k nedokonalému zákroku. Aplikace laseru je mnohem náročnější na kvalifikaci a zkušenost obsluhy. Vzhledem k tomu, že laser vydává stálý paprsek, je velmi obtížné určit rychlost posunu paprsku po pokožce tak, aby nedošlo k popálení a zároveň k dostatečnému zahřátí vlasového kořínku (to vše při správném určení citlivosti pokožky – určení fototypu). Díky tomu je Lser povoleno používat pouze lékařům.

Při aplikaci IPL se využívají intenzivní světelné pulzy, které stejně jako laser zničí vlasový folikul. Při této metodě je důležité správně určit fototyp a nastavit přístroj.

Co se týče bolestivosti zákroku, je metoda IPL epilace (i když je záblesk daleko intenzivnější) obecně uznávaná oproti laseru za nebolestivou, protože záblesk trvá pouze milisekundu.

 

Fotoepilace - trvalé odstranění chloupků

Pojmem trvalé IPL epilace (fotoepilace) myslíme úspěšnost odstranění 75–95 %. Drobné světlé chloupky fotoepilací odstranit nelze. Ošetření přístrojem je nutné několikrát opakovat, tzn. třikrát až šestkrát, jelikož jsou dvě období růstu chloupků – období růstu a období klidu. Fotoepilaci je nejlepší provádět v období růstu. Několika sezeními si můžete být jisti v tom, že byly ošetřeny také chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi neboli v období klidu. Četnost návštěv po čtyřech až osmi týdnech, u obličeje už po 14 dnech. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud jsou chloupky tmavší a kůže je světlá. Zaručeně nejúčinnější je fotoepilace v oblasti podpaží, třísel a lýtek. Po fotoepilaci se mohou objevit světlé a jemné chloupky, které jsou téměř neviditelné. Fotoepilaci je možné provádět na celém těle (ruce, lýtka, stehna, nohy kompletně, ramena, záda, prsa, břicho atd.), ale nejčastěji se využívá v oblasti bikin, brazílie, v podpaží, u lýtek a velmi často i v oblasti obličeje (horní ret, brada, atd.).


Jak fotoepilace funguje?                 

Technologie IPL epilace umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím výběrové neboli selektivní fototermolýzy. Tmavý pigment, který se nazývá melanin, dodává chloupku jeho zabarvení. Dovede pohlcovat intenzivní pulzní světlo (IPL) pulzního světelného systému nebo laseru. Vlasová pochva se rozehřeje asi na 70 °C, buňky v ní jsou tepelně zničeny a nakonec vypuzeny z těla bez toho, aby byly poškozeny ostatní tkáně. Dojde-li k úplnému poškození, tak z místa už nemůže vyrůst další chloupek, odstranění je trvalé.

 

Co můžeme po ošetření očekávat?

Statistika  ukazuje, že po 4–6 ošetřeních vymizí 75–100 % ochlupení. Ze začátku se po fotoepilaci zdá, že chloupky stále rostou. Je tomu tak proto, že záření zničí vlasovou folikulu, nikoliv chloupek samotný. Ošetřený chloupek by měl vypadnout za 2-3 týdny poté, co je vytlačen epidermis. To je důvod, proč výsledky nejsou viditelné ihned po aplikaci. Výsledek léčby se u jedinců liší a nelze jej předem odhadnout. Obvykle zůstávají ty chloupky, které jsou měkké a tenké, a chloupky bez pigmentu. U většiny jedinců IPL vykazuje velice dobré výsledky.

 

Jaký je ideální počet návštěv?

Počet návštěv závisí na ošetřované oblasti a fototypu klienta, v průměru se jedná o 3 až 6 návštěv po měsíčním intervalu. Ochlupení roste v cyklech (klidová a růstová fáze). Fotoepilace působí nejvíce na chloupky v růstové fázi. Proto je třeba uskutečnit několik sezení, abychom ošetřili i chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi. Ošetření bude tím účinnější, čím tmavší budou chloupky a světlejší pokožka. Nejlepší účinky jsou v oblasti lýtek, podpaží a třísel. Také se v obličejové části doporučuje více návštěv a to min 4 až 6x po 14 dnech. Doporučujeme zejména pro obličejové části, následně po fotoepilaci terapii v solné jeskyni, kde se citlivá pokožka rychleji regeneruje a hojí.

 

Jak se připravit na fotoepilaci?

Před ošetřením se normálně holíte, potřebujeme zasáhnout cibulku chlupu, ne chlup nad kůží. Takže, dva dny před ošetřením, oblast oholíte tak ,aby byly vidět vršky chloupků. Doporučení: délka chloupků před ošetřením fotoepilací by měla být cca 0,5–1,5 mm.

 
Co dělat před a po ošetření fotoepilací?

Před ošetřením je potřeba, aby ošetřovaná oblast nebyla vytrhávána 6 týdnů, oblast se pouze holí, nebo stříhá. Je vhodné nenavštěvovat solárium, aby byl chloupek dobře viditelný pro hlavici, kterou je ošetřován. V den, kdy je oblast ošetřována není vhodné používat deodoranty ani tělová mléka.

Po ošetření nepoužívejte žádné deodoranty ani krémy. Po ošetření je velice důležité holit danou lokalitu, ne čekat na další ošetření. Zvyšte pitný režim minimálně 5 dní před a po ošetření. Při ošetření v obličeji používejte krém UV 50 při kontaktu se sluncem.

Kontraindikace: těhotenství, epilepsie, kardiostimulátor, otevřené rány, atd.

Ošetření se nedělá přímo na: vystouplá mateřská znaménka, nádorky, tetování  a permanentní make-up (aby nedošlo k popálení).

 

O přístroji Easyepil Fast Touch

Špičkový přístroj Epil Fast Touch je vybaven nejnovější technologií řady IPL (Intenzivní Pulzní Světlo) poslední generace se čtyřmi programy, s ojedinělou velikostí osvitové lampy až 14 cm² se speciální možností osvitu (Single, Double a Triple shot) a speciální laserovou sondou na určení fototypu, což umožňuje spolehlivě zjistit a nastavit intenzitu IPL dle typu pokožky. Tento nejmodernější přístroj poslední generace vzhledem k patentovanému vzduchovému chlazení pracuje s minimální spotřebou energie a maximálním účinkem. Možnosti využití těchto přístrojů jsou tak velké a univerzální, že neuspokojí pouze vynikající kosmetičky v kosmetických centrech a salonech krásy (řada Silver a Rainbow), ale i prvotřídní lékaře a dermatology (řada MEDICALDERMA), kteří zvláště ocení programy Acne a Psoriasis (lupénka).

 

Epil Fast Touch s laserovou sondou na určení fototypu

 

Funkce a programy Epil Fast Fouch s laserovou sondou na určení fototypu:

  1. 1. Fotoepilace (trvalé odstranění chloupků).
  2. 2. Fotoomlazení (Rejuvenace)
 

  Inhalační Solná jeskyně | Solná jeskyně pro děti | Solná mlha | Šungitová komnata | Relaxační křeslo | EEG biofeedback | Fotoepilace | Fotoomlazení | Kosmetika DR.BELTER | EEG vyšetření | Feng Shui | Homeopatie | Bachova květová terapie | Meditace v solné jeskyni | masáže | Cvičení pro těhotné | Solná mlha | Archetypální tatot | Tarotová škola | Rozbor osobnosti - numerologie | Rodinné konstelace | Ametystové geody a dekorační Achát | vitaminové doplňky stravy | novinky | ceník

 

 

 

 

Kontakt

AWA relaxační centrum, prodejna zdravé výživy

RAZAT STYLE CZ, spol. s r. o.

Orlí 16, 1. patro                      Dům u Kamenné panny
602 00 Brno

Tel.: 542 222 220, 731 430 393


E-mail:
info@awarelaxcentrum.cz

www.awashop.cz

REZERVACE MÍST
tel.: 542 222 220, 731 430 393

3D prohlídka


Otevírací doba:

Prázdniny od 1.7. do :31.8.
Po - Pá 9:00 - 17:00

V termínu od 1.9. do 30.6. platí následující:

Po  - Pá:  9:00 - 18:00
So, Ne: ZAVŘENO

 

Bezdrátové připojení ZDARMA

Elis dance sport

Fotomlazení

© AWA Relaxační centrum Brno, fotoepilace, masáže, solná jeskyně, TianDe, meditace, EEG biofeedback