Fototerapie

Fototerapie, biolampa

 

Moderní vysoce efektivní metoda kosmetické péče s rychlým nástupem účinku.

Současné metody fototerapie přinášejí možnost efektivně řešit celou řadu akutních i chronických obtíží. které vykazují nižší reaktivitu na běžně používané postupy. Světlo o vhodných vlnových délkách pak může ve srovnání s klasickými postupy zásadně urychlit proces hojení a regenerace a ve spojení s terapií v solné jeskyni dosáhneme ještě výraznějších účinků.

 

Přístroje LedActive LA370R- C

vycházejí z výsledků experimentálních a klinických studií v medicíně a využívají jejich závěry pro široké použití v kosmetice. Jejich účinky jsou založeny na fyziologickém působení červeného a infračerveného světelného záření na úrovni buněčných struktur.

 

Použití :

 • akné
 • vrásky
 • omlazení a regenerace pleti
 • regenerace vlasových kořínků
 • jiné

Metoda LED ACTIVE slouží k profesionálnímu kosmetickému ošetření pleti pomocí vysoce účinného světla.

 • Podporuje regeneraci pleti.
 • Oddaluje projevy stárnutí pleti.
 • Odstraňuje nedokonalosti pleti (vrásky, jizvy, pigmentové skvrny, zánětlivá ložiska).
 • Podporuje pružnost a mladistvý vzhled pleti.
 • Zvyšuje účinnost kosmetických přípravků.

Metoda LED ACTIVE využívá vysoce účinného LED diodového nekoherentního monochromatického červeného světla, které má tři výrazné účinky:

 1. BIOSTIMULAČNÍ ÚČINEK – podporuje regeneraci, výrazně urychluje hojení, zpomaluje proces stárnutí, podporuje elasticitu a pevnost pokožky.
 2. PROTIZÁNĚTLIVÝ ÚČINEK – potlačuje zánět: akné, ekzémy, lupénka, alergické reakce na pokožce. 
 3. ANALGETICKÝ ÚČINEK – potlačuje bolesti a svědění po epilaci (depilaci), peelingu, čištění pleti při léčbě akné, ekzémů, oparů a jizev.

Světelné záření generované přístrojem LedActive a jeho pozice
v elektromagnetickém spektru


Viditelné bílé světlo obsahuje všechny barvy duhy a nachází se na ose elektromagnetického spektra mezi ultrafialovým a infračerveným zářením. Jednotlivé barvy bílého světla mají rozdílné fyziologické účinky. Ve fototerapii je nejčastěji využívána červená barva, která má biostimulační, protizánětlivé a analgetické účinky. Obdobné účinky má i část infračervného spektra nacházející se z kraje za červeným světlem (tzv. near infrared – NIR), které proniká do hlubších sfér tkání než červené světlo.


Základní pravidlo fototerapie říká, že má-li mít zdroj světla nějaký účinek na biologický systém, musí jeho fotony dosáhnout cílové tkáně a tam být na buněčné úrovni absorbovány. Světlo do vlnové délky 600nm je při svém průchodu tkáněmi pohlcováno melaninem, hemoglobinem a oxyhemoglobinem. Vlnové délky nad 1200 nm jsou absorbovány vodou. Mezi těmito hodnotami se nachází tzv. optické okno, skrz které proniká světlo tkání do hloubky až několik cm (v závislosti na vlnové délce a intenzitě).


Světelné záření přístroje LedActive typ LA370R-C obsahuje vlnové délky 660 nm a 850 nm. Světlo těchto vlnových délek prochází bez potíží optickým oknem. Kombinací jejich účinků se dosahuje regeneračních a anabolických efektů ve vrchních a stejně tak i v nižších částech kůže a podkoží, což je z hlediska výživy kůže zásadní. Světelná ozářenost (světelný výkon) přístroje Ledactive LA370R-C činí ve vzdálenosti 5 cm od vyzařovací plochy 27,5 mW/cm2 (platí pro kombinovaný Red+NIR provoz). Deset minut aplikace zajistí dávku energie 5 až 10 J/cm2 podle stavu pokožky a kožního typu.


TYPY aplikací:

 

Akné

 

Nastartováním protizánětlivých procesů dochází téměř okamžitě (po prvních dvou až třech aplikacích) k viditelnému zklidnění pokožky. Při dalších aplikacích se postižené části pokožky postupně regenerují, přičemž nová tkáň díky optimalizaci tvorby kolagenu a elastinu nevytváří povrchové jizvy. Rychlost změn záleží na stupni postižení akné. Aplikace LedActive je vhodné doplňovat použitím antibakteriálních přípravků a současně dodržovat doporučenou péči o aknózní pleť.

 

Ochablá pleť

 

U ochablé pleti jde o následek nedostatečného zásobování živinami a úbytku sítě kolagenových vláken, obvykle v důsledku nesprávné péče o pleť nebo přirozeného procesu stárnutí. Při aplikaci LedActive se zlepšuje proces prorůstání cévek (vaskularizace) krevního a lymfatického oběhu, což v důsledku vede k znovuoživení (revitalizaci) tkání doprovázené zvýšenou tvorbou vláken kolagenu a elastinu. Pokožka zpevňuje a získává lepší vzhled. Při současné aplikaci vhodného výživného a hydratačního přípravku je možné subjektivně zaregistrovat změny poměrně rychle, často již po první aplikaci.

 

Vrásky

 

Účinek aplikací LedActive je obdobný, jako je popsán u ochablé pleti. Jde o ideální prostředek pro prevenci a zpomalení tvorby vrásek a jejich prohlubování. Efekt potlačení již existujících vrásek je závislý na jejich typu a stáří. Čím je pleť starší, tím je zapotřebí delší doby aplikace a většího počtu opakovaných kúr. Jde o dlouhodobý proces postupného navozování změn. Při pravidelném opakovaní kúry LedActive lze pozorovat omlazení pokožky v řádu několika let. Aplikace je účelné doplňovat použitím vhodného regeneračního přípravku, jehož substance snadno pronikají k cílovým buňkám.

 

Regenerace pleti

 

Při dlouhodobě opakovaných aplikacích LedActive dochází k postupné úpravě metabolizmu buněk ve tkáních všech vrstev kůže. Kožní problémy bývají (pokud se nejedná o dědičné dispozice) signálem informujícím o nesprávné péči o organizmus z hlediska životosprávy nebo následkem vnějších vlivů a vlivů životního prostředí. Při opakovaných kúrách LedActive mají vlastnosti a vzhled kůže tendenci vrátit se do normálního (zdravého) stavu. Kůže se postupně stává odolnější vůči vnějším vlivům, mastná pokožka produkuje méně mazu a naopak, optimalizuje se stupeň hydratace kůže, u přecitlivělé pokožky se snižuje bolestivost atd.

 


Regenerace vlasových kořínků

 

Souvisí s procesem regenerace pleti jako takové, rozdíl je v místě aplikace. Při aplikaci na vlasovou pokožku dochází k lepšímu prokrvení a zlepšení funkcí vlasových folikulů. Vlasy se při opakovaných aplikacích postupně stávají pevnější, získávají výraznější přirozenou barvu a celkově lepší vzhled.

 

Zvýšení účinků kosmetických přípravků

 

Nastartování regeneračních a anabolických procesů má za následek zvýšený metabolizmus buněk a s tím související odvod buněčných tekutin. Z buňky se tak díky osmotickým dějům stává „houba“ náchylná absorbovat tekutiny ze svého okolí. Je to ideální stav pro aplikaci výživných a hydratačních kosmetických přípravků, jejichž obsah může spontánně pronikat k hlubším vrstvám tkání kůže.

 

Zklidnění po chemickém peelingu, epilačních a depilačních zákrocích

 

Podobně jako u akné má protizánětlivý efekt LedActive za následek snížení reaktivity pokožky na podráždění následkem uvedených kosmetických zákroků. Doprovodný analgetický účinek aplikace LedActive snižuje práh bolestivosti a generuje přirozené endogenní opioidy (látky podobné morfinu, které si produkuje sám organizmus). Kombinace obou účinků se projevuje zlepšenou snášenlivostí na jinak ne zcela příjemné kosmetické zákroky.

 

Výběr některých dalších aplikací

 

Možnost dalších aplikací např.: alergická vyrážka, celulitida, jizvy (omezeno stářím jizvy), spáleniny od slunce, prevence tvorby pigmentových skvrn, stav podráždění pleti, strie (existující i prevence), svědění pokožky.

 

Kontakt

AWA relaxační centrum, prodejna zdravé výživy

RAZAT STYLE CZ, spol. s r. o.

Orlí 16, 1. patro                      Dům u Kamenné panny
602 00 Brno

Tel.: 542 222 220, 731 430 393


E-mail:
info@awarelaxcentrum.cz

www.awashop.cz

REZERVACE MÍST
tel.: 542 222 220, 731 430 393

3D prohlídka


Otevírací doba:

Po–pá: od 9 do 18:00 hodin
So, Ne: ZAVŘENO

 

Bezdrátové připojení ZDARMA

Masáže s Ilmírou

Ilmira

Tel.: 775 919 101

Elis dance sport

© AWA Relaxační centrum Brno, fotoepilace, masáže, solná jeskyně, TianDe, meditace, EEG biofeedback