O Mrtvém moři

Mrtvé moře, moře soli

doslova „moře soli“ je bezodtoké slané jezero, které se rozkládá mezi Izraelem a Západním břehem Jordánu a Jordánskem na východě. Nachází se 420 metrů pod hladinou světového oceánu a je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu, nejníže položeným slaným jezerem na světě. Dosahuje maximální hloubky 380 metrů a je tak nejhlubším hypersalinitním jezerem na světě. Jeho salinita dosahuje 33,7 %, čímž se řadí mezi nejslanější jezera na světě. Větší salinitu mají pouze jezera Assal, Garabogazköl a některá hypersalinitní jezera v Dry Valleys v zátoce McMurdo na Antarktidě. Jeho salinita je 8,6× větší než oceánská a téměř 10× větší než salinita Středozemního moře. Tato charakteristická vlastnost Mrtvého moře z něj činí drsné prostředí, které není vhodné pro živočichy. Má rozlohu 1050 km² (severní část – 810 km²). Je 67 km dlouhé a maximálně 18 km široké. Tyto údaje se v průběhu času mění, neboť jezero poměrně rychle vysychá. Leží v Jordánském údolí a jeho hlavním přítokem je řeka Jordán.

Žádná jiná část světa nenabízí tak mimořádné spojení přírodních sil a schopností obnovit fyziologické funkce těla!

Koncentrace soli a minerálů v Mrtvém moři umožňuje ležet na vodě a uvolnit tak zatížení páteře (tuto vlastnost vody z Mrtvého moře využívá Floating), ale neumožňuje život a rozmnožování ryb ani jiných mořských živočichů.

Vlastnosti některých minerálů z Mrtvého moře:

Hořčík (Magnesium)
– hořčík se v těle nachází zejména ve svalech, nervové tkáni a kostech a tyto systémy významně ovlivňuje. Nedostatek hořčíku se projevuje poruchami hybnosti, křečemi, brněním, celkovou ochablostí, projevy výrazné nervozity a úzkosti, podrážděností. Výrazně zpomaluje procesy stárnutí, regeneruje celý organismus. Je antialergický a snižuje přecitlivělost kůže.
Draslík
– povzbuzuje buněčný metabolismus, optimalizuje úroveň vlhkosti, omezuje praskání jemných cévek
Zinek
– prevence proti akné, podporuje obnovu buněk
Chlor
– zlepšuje minerální vyváženost v buňkách
Vápník
– posiluje buňky v těle, aktivuje enzymy
Brom
– pomáhá hojit kožní nemoci, mj. i lupénku, zklidňuje citlivá nervová zakončení v pokožce
Sodík a draslík
– napomáhají látkové výměně mezi buňkami a umožňují z nich vylučovat toxické látky

Bahno z Mrtvého moře:

Hlavní složka Mrtvého moře – bahno, je homogenní směs minerálů Mrtvého moře a organických složek z pobřeží a ostatních půd. Bahno mívá černou nebo šedou barvu.

Pobyt v bahenní koupeli nebo zábalu má jak kosmetické, tak i terapeutické účinky. Je známo, že bahno čistí a povzbuzuje pleť, uvolňuje svaly a emocionální napětí, zlepšuje krevní oběh a zmírňuje revmatické bolesti.

Bahno z Mrtvého moře si můžete zakoupit v naší recepci. Dále nabízíme sůl z Mrtvého moře a kosmetiku Mon platin DSM, Mineral beauty.

 

Kontakt

AWA relaxační centrum, prodejna zdravé výživy

RAZAT STYLE CZ, spol. s r. o.

Orlí 16, 1. patro                      Dům u Kamenné panny
602 00 Brno

Tel.: 542 222 220, 731 430 393


E-mail:
info@awarelaxcentrum.cz

www.awashop.cz

REZERVACE MÍST
tel.: 542 222 220, 731 430 393

3D prohlídka


Otevírací doba:

Prázdniny od 1.7. do :31.8.
Po - Pá 9:00 - 17:00

V termínu od 1.9. do 30.6. platí následující:

Po  - Pá:  9:00 - 18:00
So, Ne: ZAVŘENO

 

Bezdrátové připojení ZDARMA

Elis dance sport

© AWA Relaxační centrum Brno, fotoepilace, masáže, solná jeskyně, TianDe, meditace, EEG biofeedback