Proč relaxovat?

Proč relaxovat?

Lidské tělo podobně jako tělo jiných živočichů je uzpůsobeno tak, aby se dokázalo vyrovnat s krátkými obdobími vzrušení nebo stresu, které se vyskytují v přírodě např. když hrozí nebezpečí nebo když je třeba ulovit nějakou kořist. V takové chvíli se objeví nepravidelné, mělké hrudní dýchání, svaly jsou napjaté a velmi pravděpodobně se dostaví i pocit zděšení a strachu.

V přírodě obvykle trvají stresové situace jen krátce a napětí vyústí v nějakou akci, po níž se tělo i mysl vrátí do normálního klidového stavu. Ovšem v moderním životě, plném neustálých tlaků a napětí, kde příležitost k tělesnému odreagování je malá, se člověk různých forem rozrušení zbavuje mnohem obtížněji.

Pokud se někdo neustále pohybuje ve stresových situacích, např. v mimořádně náročném zaměstnání anebo v nepodařeném manželství, je vystaven dlouhodobým obdobím stresu, což může vést ke vzniku různých onemocnění, např. vysokému tlaku, onemocnění srdce a plic, migréně, bolestem hlavy a úzkostným stavům.

Nejúčinnějším způsobem, jak čelit stresu a předcházet těmto nemocem, je nalézt si čas na pravidelný odpočinek. Může být "aktivní", např. formou meditace, tělesného pohybu, různých cvičení rytmického dýchání, anebo "pasivní" jako je poslech hudby.

Při odpočinku nastoupí pravidelné brániční dýchání, svaly se uvolní a mysl se uklidní. Tělo spotřebovává méně energie než obvykle a zatížení důležitých orgánů jako srdce, plic a mozku je také menší.

Kontakt

AWA relaxační centrum, prodejna zdravé výživy

RAZAT STYLE CZ, spol. s r. o.

Orlí 16, 1. patro                      Dům u Kamenné panny
602 00 Brno

Tel.: 542 222 220, 731 430 393


E-mail:
info@awarelaxcentrum.cz

www.awashop.cz

REZERVACE MÍST
tel.: 542 222 220, 731 430 393

3D prohlídka


Otevírací doba:

Prázdniny od 1.7. do :31.8.
Po - Pá 9:00 - 17:00

V termínu od 1.9. do 30.6. platí následující:

Po  - Pá:  9:00 - 18:00
So, Ne: ZAVŘENO

 

Bezdrátové připojení ZDARMA

Elis dance sport

© AWA Relaxační centrum Brno, fotoepilace, masáže, solná jeskyně, TianDe, meditace, EEG biofeedback