EEG vyšetření průběh

EEG vyšetření průběh vyšetření

 

Děkujeme Vám, že dodržíte následující doporučení, aby vyšetření bylo provedeno naprosto přesně a dle mezinárodního standardu. Pro Vás z toho vyplývá maximálně možná kvalita EEG záznamu a precizní popis EEG. Pro trénující EEG biofeedback dále  i nejefektivnější možnost nápravy a i nejekonomičtější řešení Vašeho problému, vypracovaným terapeutickým protokolem EEG biofeedback.

Den před vyšetřením by si klient měl umýt vlasy šamponem a neužívat přípravky pro úpravu vlasů (například  balzám, lak, gel, pěna), nepít alkohol a řádně se vyspat. Prosíme klienta, aby si připravil  seznam všech užívaných léků a rodičů dítěte s epilepsií nebo nemocného dospělého vzít s sebou kalendář záchvatů.

V den vyšetření doporučujeme nepít coca colu, kávu, nejíst potraviny obsahující glutamát sodný (např. instantní polévku), neužívat vitamin B. Dospělý i děti by se před vyšetřením měli najíst, napít, použít WC, aby se při vyšetření cítili dobře. Doporučujeme, aby si klient vzal s sebou lékařskou a psychologickou dokumentaci, kterou si vyžádá sestra před vyšetřením (také předchozí EEG).

Před zahájením natáčení EEG si vyžádá sestra lékařskou dokumentaci, položí Vám několik otázek týkajících se Vašeho momentálního stavu a zaznamená je do dokumentace k vyšetření:

  • Jak se cítíte?
  • Spali jste v noci dobře?
  • Užíváte léky? názvy léků, popř. vitamínových doplňků, inhalačních nebo rostlinných léků, homeopatik apod.
  • Měli jste dnes zvýšenou teplotu? (u dětí změří teplotu)
  • Bolí Vás hlava?
  • u klientů s epilepsií se zjišťuje datum posledního záchvatu
  • stejně tak se zjišťují další údaje, které mohou ovlivnit výsledek EEG (emoce)
  • pokud se praktikuje opakovaně EEG a v průběhu období mezi záznamy se změnily užívané léky, je potřeba tuto informaci také sdělitEEG vyšetření není důvodem pro přerušení užívání léků doporučených Vaším neurologem, obvodním lékařem či jiným specialistou!


Pro děti
Doporučujeme vzít s sebou pro dítě oblíbenou hračku a polštářek, na které je z domu zvyklé – jde nám o maximální uvolnění a dobrou spolupráci s dítětem. Při práci s dětmi bereme ohled na jejich obavy z nového prostředí a neznámých pomůcek a přístrojů. Za asistence rodičů se snažíme navodit příjemnou atmosféru a hravou formou seznámit dítě s tím, co ho čeká.

Po vstupním rozhovoru následuje měření hlavy, které je nutné pro výběr velikosti čepice. Sestra Vám na hlavu nasadí čepičku, která je speciálně určena pro EEG vyšetření a připojí ji k hrudnímu pásu. Tato čepička má zabudované malé mističky, tzv. elektrody, které snímají aktivitu mozku na přesně určených místech. Pro kvalitu snímání je zapotřebí upravit místo dotyku elektrody s kůží pomocí aplikace speciálního gelu. Tento gel je vstřikován stříkačkou středovými otvory v elektrodě. Měření hlavy a aplikace gelu se provádí u vyšetřovaného v sedě nebo vleže, malé dítě sedí mamince, tatínkovi nebo pečovateli na klíně. Poté si pohodlně lehnete na lůžko a začíná natáčení EEG záznamu. Při natáčení EEG v klidu ležíte, svaly celého těla musí být uvolněné. Mluvení, rozličné pohyby a zatínání svalů zkreslují záznam EEG. Při vyšetření dostáváte jednoduché pokyny, které je potřeba provést: "Prosím, zavřete oči. Otevřete oči. Dýchejte zhluboka." apod. V závěru vyšetření probíhá test citlivosti na světelné efekty, které jsou v různých frekvencích vysílány fotostimulační lampou. Průměrný záznam EEG trvá asi 2040 min. Po ukončení záznamu sestra sundá čepici a očistí místa kde byl aplikován gel.

Kontakt

AWA relaxační centrum, prodejna zdravé výživy

RAZAT STYLE CZ, spol. s r. o.

Orlí 16, 1. patro                      Dům u Kamenné panny
602 00 Brno

Tel.: 542 222 220, 731 430 393


E-mail:
info@awarelaxcentrum.cz

www.awashop.cz

REZERVACE MÍST
tel.: 542 222 220, 731 430 393

3D prohlídka


Otevírací doba:

Po–pá: od 9 do 18:00 hodin
So, Ne: ZAVŘENO

 

Bezdrátové připojení ZDARMA

Masáže s Ilmírou

Ilmira

Tel.: 775 919 101

Elis dance sport

© AWA Relaxační centrum Brno, fotoepilace, masáže, solná jeskyně, TianDe, meditace, EEG biofeedback