Shiatsu masáž

Shiatsu masáž v solné jeskyni

 

Masáž se provádí přes oděv na podložce na zemi v solné jeskyni. Na masáž je nutné se převléci do dlouhých volných kalhot, trička s dlouhým rukávem a tenkých ponožek.

Doporučujeme minimálně 2 hodiny před masáží nejíst.

Při provádění všech druhů masáží masérka pracuje s léčivou Reiki energií.

 

Komu může SHIATSU pomoci?

 

Terapeuti tvrdí, že SHIATSU může pomoci v celé řadě každodenních onemocnění, např. bolestech hlavy a při migréně, při bolestech zad a zubů. Pomáhá prý také při zažívacích obtížích, zácpě a průjmu. Rekonvalescentům i dalším pacientům vrací vitalitu a odolnost. Údajně je prospěšná také lidem, kterí trpí Nespavostím, Stresem, Napětím a Depresí. Lidem s chronickou ztuhlostí zvyšuje obecnou mobilitu a přispívá  k uvolnění kloubů a svalů. Příznivé  výsledky vykazuje tato léčba i u sportovních úrazů a poranění při jiné tělesné námaze.

 

O SHIATSU

 

Ačkoliv japonský název SHIA TSU doslova znamená "tlak prstem", tato stimulující masáž se neprovádí pouze prsty. Palce jsou při ní sice nejzaměstnanější, ale pracuje se také dlanění a zápěstím, předloktím a loktem, koleny a chodidly. podobně jako AKUPRESURA i SHIATSU využívá tlaku na stovky povrchových bodů na meridiánech (cestách energie-energetické body) ke stimulaci toku ČCHI (životní síly) těmito kanály.

Tepapie – masáž  typu SHIATSU se v Japonsku po staletí a vyvinula se (stejně jako čínská akupresura) ze starého orientálního způsobu masáže, při kterém se třou a manipulují ruce a chodudla. Na Rozdíl od pozdější Akupunktury se SHIATSU a akupresura používaly jako domácí léčba, jejich znalost se předávala z generace na generaci a členové rodiny si je prováděli vzájemně.

Ačkoli má SHIATSU tak dlouhou historii, až od počátku minulého století nevešlo ve známost v podobě komplexní terapie. Jako první začal tento systém prosazovat Tokudžiro Namikoši. Dnes je SHIATSU na Západě rozšířenější než akupresura.

SHIATSU je bezpečná a účinná technika, zaměřená především na prevenci, ale pro určitá onemocnění se používá také jako forma fyzioterapie. Působí prý na elektromagnetické síly těla, které jsou v obzvlášť vysokých nebo nízkých koncentracích v oblastech tlakových bodů. Stimulováním nebo uklidňováním těchto bodů se SHIATSU snaží dosáhnout obnovení rovnováhy kvantity a kvality elektromagnetické energie rozváděné po meridiánech, z čehož má prospěch nejen tělo, ale také mysl, city a duch.

 

 

 

ceník | novinky | masáže | trvalé odstranění chloupků | fotoomlazení | kosmetika | homeopatická poradna | meditace v solné jeskyni | cvičení pro těhotné v solné jeskyni | čokoládová masáž | masáž lávovými kameny

Kontakt

AWA relaxační centrum, prodejna zdravé výživy

RAZAT STYLE CZ, spol. s r. o.

Orlí 16, 1. patro                      Dům u Kamenné panny
602 00 Brno

Tel.: 542 222 220, 731 430 393


E-mail:
info@awarelaxcentrum.cz

www.awashop.cz

REZERVACE MÍST
tel.: 542 222 220, 731 430 393

3D prohlídka


Otevírací doba:

Prázdniny od 1.7. do :31.8.
Po - Pá 9:00 - 17:00

V termínu od 1.9. do 30.6. platí následující:

Po  - Pá:  9:00 - 18:00
So, Ne: ZAVŘENO

 

Bezdrátové připojení ZDARMA

Elis dance sport

© AWA Relaxační centrum Brno, fotoepilace, masáže, solná jeskyně, TianDe, meditace, EEG biofeedback