Solná jeskyně Brno, AWA centrum

1. Obecné informace  o solné jeskyni – působení

VZP přispívá v roce 2014 na pobyt v solné jeskyni 500,-Kč na osobu.
Využijte tento příspěvek co nejdříve.
 

Sůl byla odedávna ctěna jako dar bohů. Její blahodárnost si lidstvo uvědomovalo již ve starověkých kulturách. Vzpomeňme   například   známou egyptskou krásku Nefertiti, která si udržovala svůj výjimečný půvab právě díky kosmetice ze soli. 


Přes veškerou vyspělost soudobé medicíny se člověk vrací k ryzím a přirozeným terapeutickým zdrojům. Solná jeskyně je  unikátní léčebný prostor příznivě ovlivňující široké spektrum zdravotních problémů.
 

Všeobecná obliba solných jeskyní  má v Evropě tradici a dnešní moderní technologie umožňují aplikovat toto prostředí na zemském povrchu kdekoliv na vyhovujících místech.
 

Pobyt v solné jeskyni nahrazuje ze zdravotního hlediska léčebné pobyty u moře v intenzivnější podobě a nepředstavuje žádné riziko pro lidský organismus. Vzduch v solné jeskyni je prosycen mikročásticemi soli, které po vdechnutí napomáhají  prevenci, regeneraci a především léčbě dýchacích cest, astmatu, bronchitidy, respiračních alergií.
 

Zároveň má podstatný vliv na srdce, cévy, nervovou soustavu, činnost štítné žlázy a psychickou vyrovnanost. Nezanedbatelné a velmi významné je působení soli na kůži, skvělé výsledky byly zaznamenány u lupénky, atopických ekzémů, alergií a jiných dermatologických potíží.
 

2. AWA relaxační centrum  Brno, na začátku byli ADAM a EWA, dvě solné jeskyně v Brně.......


  Solnou jeskyni EWA jsme přebudovami na masérnu, kde nabízíme speciální masáže v solné jeskyni a parní bylinný box.

Naše AWA relaxační centrum  Brno nabízí nyní pouze jednu solnou jeskyni ADAM.


Pro maximální pohodlí našich klientů jsme vystavěli solnou jeskyni a terapie jsme rozdělili zvlášť pro děti a dospělé, aby se dospělí a děti vzájemně nerušili a mohli tak přijímat v solných jeskyních svoji solnou terapii v pro ně v nejoptimálnějším a nejvhodnějším prostředí.
 

Solná  jeskyně EWA  je nyní předudována na masáže v solné jeskyni.

Solná jeskyně ADAM  má kapacitu 12 polohovatelných lůžek a zabudovaný DVD monitor pro děti-pohádky. Její specialitou je dvoumístná "šungitová komnata", umožňující zákazníkům přímý fyzický kontakt se solí a minerálem šungit, či soukromí, dispozičně oddělené od hlavní části jeskyně. Dále je zde vodopád ze solanky a dále jezírko s vyvíječem vodní mlhoviny.
 

ADAM solná jeskyně Brno, na výstavbu této jeskyně jsme použili kombinaci soli z Mrtvého moře ( podlaha ), soli kamenné - solné kvádry ( boční stěny ) a soli prachové ( vyplnění spár ve stěnách ), se záměrem poskytnout zákazníkovi možné maximum pestrosti a obsahu prvků, jimiž nás příroda obdařuje. 

Stěny solné jeskyně tvoří manuálně těžené solné kvádry z Ukrajiny, jež mají původní konzistenci bez jakéhokoli chemické a technologické úpravy . Stáří  soli ze solných dolů na Ukrajině, použité na výstavbu solných jeskyní v Brně, se odhaduje na 150 až 250 milionů let. 

Základní  solný materiál použitý pro stavbu solných jeskyní pochází z Izraele přímo z  Mrtvého moře. Na podlaze nalezneme vedle klasických šarží oplachovaných solí  z Mrtvého moře ( sůl byla získána odparováním vody v odsolovacím zařízení a má zvýšený obsah vody ) i jemně žluto-hnědou sůl neoplachovanou z Mrtvého moře (  původem z Izraele, získanná povrchovou těžbou v solných dolech ), která není chemicky upravená a obsahuje  minerály , stopové prvky a má minimální obsah vody. V rámci zdraví prospěšných prvků jde o absolutně nejobsažnější formu a typ soli( původ Mrtvé moře). Z téže lokality ( Mrtvé moře-Izrael ) jsou dovezeny kameny rozmístěné v interiéru solných jeskyní.

Na ploše 52 m čtverečních naší solné jeskyně bylo použito celkem 27 tun soli. 
 

Solné segmenty z Mrtvého moře obsahují mimo chloridu sodného až 55% minerálů a stopových prvků. Jedná se především o jód, bróm, draslík, hořčík, vápník, železo, selen, zinek, selen a magnezium
– tedy látky, které souhrnně  podporují a ovlivňují imunitní systém organismu člověka.
    

Prospěšný vliv jeskynního prostoru (solná jeskyně Brno - ADAM a EWA ) souvisí v neposlední řadě s uvolňováním záporných iontů do ovzduší, jehož vlhkost je podpořena přítomností jezírek , vodopádů a vodních mlhovačů. Lehké negativní ionty přispívají ke zvýšení obranyschopnosti lidského těla.
 

Mnohá populační onemocnění, stress, septické stavy, migrény, neurózy a rozličné subjektivní potíže lze pozitivně stimulovat v prostředí takto  příznivého iontového elektroklimatu.
   

Podstatnou složku ozdravné procedury představuje vliv vizuálních vjemů. Volba barevných světelných kreací, jež dotváří interiér, byla vedena záměrem umocnit harmonizující a povzbuzující efekt ozdravné terapie.
 

Na realizaci působivého prostředí AWA relaxačního centra( recepce- video a solné jeskyně ADAM, Šungitová komnata, masáže, EEG biofeedback, fotoepilace, fotoomlazení, fototerapie ) včetně stylové recepce se podíleli  výtvarníci a sochaři města Brna, pod vedením designéra Lea Gattermayera, který nám umožnil vybudovat jeden z nejzajímavějších a zárověň harmonických interierů solných lázní v Evropě.
 

3. Jak se objednat
 

-          dopučujeme se objednat dva dny předem

-          telefonicky 731 430 393, 542 222 220

-          prostřednictvím e-mailu:  info@awarelaxcentrum.cz

-          osobně u nás na recepci, Orlí 16, Dům u Kamenné panny, Brno

-          Facebook

 

 

4. Jak se co  nejlépe připravit na proceduru
 

Proces solné terapie v našich solných jeskyních nevyžaduje žádné mimořádné přípravy. Zákazníci přicházejí v běžném civilním oblečení. Pro zájemce o pobyt  v solné jeskyni  je vhodný oděv s krátkými rukávy a nohavicemi z důvodu přímého  kontaktu pokožky se solí.
 

Osobní předměty a zavazadla lze ponechat v úložných zamykatelných skříňkách v recepci .
 

Prosíme o ohleduplné vypnutí zvukových signálů u mobilních telefonů, v žádném případě nedoporučujeme brát jakékoliv elektronické přístroje s sebou do solných jeskyní vzhledem k agresivitě solného prostředí na elektroniku.
 

Na recepci  taktéž klienti obdrží jednorázové návleky na boty, které se požívají pro vstup do solné jeskyně.
 

A pak našim hostům zbývá už jen se pohodlně  usadit, uvolnit se a odevzdat se léčivým silám Vody, Země,Vzduchu, Hudby a Světla v solné jeskyni ADAM a Ewa v příjemných prostorách AWA relaxačního centra v Brně.

Kosmetiku z Mrtvého moře KAWAR, Mon Platin, Mineral beauty . Dále si můžete zakoupit v recepci šungitové výrobky, Ametystové geody, vitaminové doplňky stravy, 100% šťávu z plodů GOJI, kosmetiku TianDe atd.

AWA relaxační centrum  Orlí 16, Brno 602 00 | tel. 542 222 220, 731 430 393 | e-mail: info@awarelaxcentrum.cz

 

 

 superpotraviny | ořechy | semínka | jedlé oleje | koření | sušené plody | přírodní sladidla | jedlé houby | zelené potraviny | přírodní šťávy | bezlepková dieta | ořechy | obiloviny | luštěniny | voda a nápoje | chia semínka | kešu | mandle | goji | Hairplus | přírodní šťávy | šungit kokosový olej | RAW strava | Medik8 | doplňky stravy | AWA superfoods | Himalyo lyofilizované ovoce

Solná mlha

© AWA Relaxační centrum Brno, fotoepilace, masáže, solná jeskyně, TianDe, meditace, EEG biofeedback